הנתונים הנהדרים של המשק הישראלי- לתפארת מדינת ישראל!

התוצר הישראלי לנפש הוא בין ה20 הגבוהים בעולם! רוב המדינות שמעלינו הן נסיכויות נפט כמו קטאר ונורבגיה, ומקלטי מס כמו איי קיימן ואירלנד*.

הגיל החציוני בישראל הוא הנמוך במערב בפער ענק. כלומר התוצא לנפש של צעיר בן 28 בישראל מתחרה בגרמני בן 45. מצבנו הרבה יותר טוב מהמוצג בנתונים.

ישראל יצואנית של גז, של נשק איכותי, ושל שבבים, ונמצאים בה מרכזי פיתוח של החברות המובילות בעולם. בנוסף יש בה תיירות עם ביקוש קשיח יחסית*, וענף יצוא לימוד תורה בן מאות שנים שמהווה עוגן של יציבות כלכלית למשק הישראלי.

הפסקת העסקת הפלסטינים, משפרת את יעילות הבניה הישראלית. פועלים ממקומות אחרים מספקים תפוקה ואיכות עבודה גבוהים הרבה יותר וחוסכים עלויות בטחוניות. היא מחזקת את הקשרים הבינלאומיים של ישראל, בכך שמדינות עניות מעוניינות שאזרחיהן יעבדו בישראל ויעלו את רמת החיים במדינה. היא מיגרה שוק שחיתות של עשרות מליארדי שקלים שנאלצו הפועלים הפלסטינים לשלם ל"מתווכי אישורי עבודה בישראל" ותשלומים של עשרות מליוני שקלים להסתדרות*. היא מביאה להגירת ערבים מיו"ש- יתרון מדיני. ברכה גדולה.

שאר העולם במשבר כלכלי, המערב במשבר פיננסי ובעיית הזדקנות, סין במשבר נדלן, רוסיה במלחמה, וטורקיה וארגנטינה בהיפר אינפלציה. למרות המלחמה, מצב המשק הישראלי טוב. האיום שהיה סמוי, כעת גלוי, והתגלה כהרבה פחות נורא ממה שחשבו.

הצבא הישראלי עמד במבחן של ניסיון השמדה, וכעת, בניגוד לעבר, ארגון הטרור שנלחם נגדנו עומד בפני השמדה מוחלטת, לרבות הערים בהם הוא גר. זה מסר ברור לאויבנו במזרח התיכון, לראשונה אנחנו באמת מפעילים כח ומשמידים. אנחנו מפתחים עצמאות מדינית ופועלים בניגוד לדעת האמריקאים, עובדה חשובה לאור דעיכת העוצמה האמריקאית.

הלכידות בעם עלתה באופן דרמטי, וזה כנראה הדבר הכי חשוב.

 

גם אם מצב הרוח קצת נמוך, אנחנו עדיין נלחמים על קיומנו, וכואבים את הנופלים, מצבנו טוב מאוד, ונמצא במגמת שיפור.

לתפארת מדינת ישראל!

 

 

 

 

* לפי חישוב המשקלל את יוקר המחיה, אנחנו מקום 31 (לדעתי חישוב לא מתאים, וגם לא נכון לישראל) בכל מקרה לפני רוב מוחלט של מדינות אירופה.

* חלק גדול מאוד מהתיירות לישראל (קרוב למחצית) נובע מענף לימוד התורה, ואינו תלוי במצב הבטחוני ואופנות של תיירות. הסבר מורחב בקישור הבא, חלק א תחת הכותרת מי מממן את הכוללים?

מדע מגויס נגד (גיוס) חרדים

* https://www.themarker.com/career/2022-01-25/ty-article/.premium/0000017f-db08-d856-a37f-ffc87dcd0000https://www.themarker.com/news/2024-03-26/ty-article/.premium/0000018e-79f9-d8a5-addf-79fbed2d0000

יש לסייג שקיים צפי לירידה מסוימת

https://forbes.co.il/the-israeli-economy-is-deteriorating2024/

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*