האם הקוספציה המסוכנת של מערכת הביטחון נובעת מגזענות?

לאחרונה נחשף בפעילות סמויה של ארגון "עד כאן" שמדינות אירופה מכינות תוכניות לרשות הפלסטינית לחלוקה של שכונות בירושלים והישובים היהודיים ביו"ש לאחר שיסולקו משם היהודים. במקביל הם מממנים השתלטות בלתי חוקית על השטחים הפתוחים, וחטיפות ורציחות של מוכרי קרקעות ליהודים. הם משקיעים בכך מיליארדי יורו. מה שמוזר עוד יותר הוא שהשקעות העתק מתבצעות כאשר אירופה בעיצומו של משבר כלכלי מצד אחד, ומצד שני ההשקעות אינן כלכליות- מדובר בערי רפאים כמו רוואבי ומטעי זיתים מזן סורי ובלאדי שאין להם כדאיות כלכליות למעט מניעת התיישבות יהודית בשטח שנתפס.
מי ששירת כלוחם ביהודה ושומרון בוודאי לא יופתע מכך. במציאות היומיומית יהודים וערבים עובדים יחד, קונים יחד ומסייעים אחד לשני. בכל ה"עימותים" שמתעוררים, מסתבר שמאחורי הקלעים מעורבים פעילים שמאל וארגונים אירופאים שמגיעים עם מצלמות ומחפשים עימותים. בעבר אפילו הגיעו עם זיהויים של אירגונים נוצריים שאליהם השתייכו. כיום ידוע שפעילי הטרור אף הם נהנים מכסף אירופאי ישיר (החזית העממית) ועקיף (דרך הרש"פ).
מסתבר, שהיוזמה לנסות לסלק את היהודים מהארץ, ולחלוק בשלל מגיעה בדחיפה אקטיבית של האיחוד האירופי. הפלסטינים יודעים שנוכחות היהודים מועילה להם מאוד. רוב ערביי יו"ש הם מהגרי עבודה שהגיעו לעבוד אצל היהודים בתחילת הציונות (זו הסיבה שהתעקשו על עבודה עברית ולכן הוקם ארגון "השומר" – לשמירה עברית).
האיחוד האירופי מעודד ומתמרץ את הסכסוך, הוא משלם לערבים לפגוע ביהודים, יותר ממה ששווה להם לחיות בשלום.
כאשר מחבלים מקבלים משרות בכירות ברש"פ, ומשכורות עתק להם ולמשפחותיהם בעת שהייתם בכלא, למה שפלסטיני ישאף למשהו אחר? בעבר הכי משתלם היה לבצע פיגועים, כיום העסק הכי מכניס בתחום הוא כנראה רצח מוכרי קרקעות ליהודים, כפי שהוצג בתחקיר של "עד כאן".
למעשה, אותן מדינות שרצחו את יהודי אירופה ובזזו את רכושם לפני 80 שנה, ראו שזה משתלם, ורוצים עוד. למשל במאה ה11 נטבחו רבבות יהודים בחבל הריין וכן יהודי יורק באנגליה. במאה ה12 גורשו יהודי צרפת (וכן במאה ה13,14 וה-16) במאה ה13 גורשו יהודי אנגליה, במאה ה15 גורשו יהודי ספרד ופוטוגל. במאה ה17 נטבחו יהודי פולין, במאה ה19 יהודי רוסיה ובמאה ה20 רוב יהודי אירופה נטבחו ונבזזו בצורה מאורגנת וממוסדת בשואה. בכל הגירושים והרציחות, רכושם של היהודים הוחרם והעשיר את שכניהם ואת אוצר הממלכה. "לזכותם" של האירופאים יאמר שהם בזזו באופן שיטתי גם עמים אחרים באפריקה ואמריקה. אבל מול היהודים השיטה היתה די אחידה- נותנים להם להתפתח, ואז כל כמה מאות שנים רוצחים ובוזזים אותם. כל עוד קיימת מדינת ישראל כמדינת לאום, קשה לבזוז את יהודי אירופה. בעיה.
במבט היסטורי, העולם המוסלמי הרבה פחות עוין לעם היהודי. השלום החם עם האמירויות ממחיש זאת בצורה בולטת, הם לא צריכים את הכסף מאירופה ולכן קשה יותר לקנות אותם. במדינות ערב לא הושמדו יהודים באופן שיטתי, ורכושם לא נבזז באופן שיטתי. עד היום גרים אפילו באיראן יהודים בשקט יחסי. היו פוגרומים ביהודים בארצות המזרח גם לפני הציונות. פעמיים בפס במרוקו (במאה ה11 וה15) וגם במשהד באיראן במאה ה18. יהודים הושפלו גם בארצות האסלאם, אבל הרבה פחות, ולא באופן שיטתי.
ערביי ישראל וכמובן שהמיעוטים האחרים חיים יחסית בשלום עם היהודים, חלקם משרתים בצבא ותורמים למדינה. אם כל כך רע לערביי יו"ש בארץ, מדוע נוהרות ליו"ש אלפי נשים מירדן ומעזה ל"איחוד משפחות"? כנראה שלא כל כך רע להם כאן.
במאה השנים האחרונות יש לתנועה הציונית ולמדינת ישראל (לא לעם היהודי) סכסוך דמים עקוב מדם עם המדינות המוסלמיות השכנות בלבד. אין סיכסוך עם המדינות המוסלמיות הגדולות בדרום מזרח אסיה, ומסתבר שלא עם מדינות המפרץ. יש הגיון בסיכסוכים מהסוג הזה בין מדינות שכנות. הסכסוך הוא בין מדינת ישראל לשכנותיה ולא בין היהדות לאסלאם. יש הבדל משמעותי, נגיע אליו בהמשך.
השואה, הפוגרומים והביזות באירופה הן פחות הגיוניות ולגיטימיות. ליהודים באירופה מעולם לא היה צבא, ובוודאי של שאיפות טריטוריאליות. למדינת ישראל יש צבא ויש קונפליקט טריטוריאלי עם המדינות השכנות. הבעיה היא שבמערכת הביטחון רגילים לחשוב שהאויב תמיד דובר ערבית, ואילו האירופאים הם שותפים שלנו. אולי זו גזענות סמויה אלנו? אולי זו קונספציה מסוכנת?
גזענות היא תופעה טבעית, אבל חשוב להיות ערים אליה. לא תמיד האויב הוא שחום עור ודובר ערבית. ליתר דיוק, לאורך אלפיים השנים האחרונות, רוב האויבים של העם היהודי לא היו כהי עור אלא בהירי עור אירופאים.

אירופה היתה מעורה מאוד בטרור הפלסטיני בעשרות השנים האחרונות. מה גורם לאיחוד האירופי להשקיע בסיוע לפלסטינים כאשר יש מליוני גוועים מרעב באפריקה? אילו לא היה לפלסטינים סכסוך אלים עם ישראל, הם לא היו מקבלים סיוע בינלאומי. יש עמים מסכנים ומדוכאים במקומות רבים ברחבי העולם, והם לא מקבלים כלום מהאיחוד האירופי. עם 3 מליארד יורו שמושקעים בנישול יהודי יו"ש, אפשר היה להאכיל את כל הרעבים באפריקה 10 פעמים. סוכנות המזון של האו"ם משוועת לעוד 300 מליון דולר להצלת 45 מליון רעבים בסכנת חיים באפריקה, אבל כנראה דחוף יותר לתת משכורות למחבלים שרצחו אזרחים ישראלים. אולי זו סולידריות בין רוצחי יהודים באירופה לבין רוצחי יהודים בארץ הקודש? הסיוע הבינלאומי שמקבלים הפלסטינים הוא הדלק של הסכסוך, יותר מידי אנשים מתפרנסים מהסכסוך וזה מאפשר לו להמשיך. חלק משמעותי מתקציב הרשות הפלסטינית מופנה ל"תמיכה באסירים", שזה למעשה תשלום למחבלים לפי הצלחה. ההכנסות של הרשות הפלסטינית תלויות בכך שהסכסוך ימשיך ויתעצם. בלי הסכסוך והטרור, אין הכנסות חיצוניות. יש מדינות ששווה להן להשקיע בנפט, יש כאלה ששוה להן להשקיע בתיירות, ויש כאלה ששוה להן להשקיע בטרור. זה ענף הייצוא המכניס שלהם. לעוסקים בטרור יש את ההכנסות הכי גבוהות ברשות הפלסטינית. הכסף האירופי מניע את גלגלי הטרור.

אגב, גם כאשר מדינות ערב ניסו להשמיד את ישראל באופן פעיל, מדינות אירופה היו מעורבות בכך באופן פעיל: גרמניה סיפקה נשק כימי לסוריה בשנות ה80 ולסדאם חוסיין בשנות ה90, ומדעני טילים למצרים בשנות ה60. הגוש הסובייטי דחף את מדינות ערב להלחם נגד ישראל, תמורת סיוע מאוד נדיב. אבל מבחינת התפיסה הישראלית – הערבים רעים והאירופאים חברים. מדוע לא תקפו מפעלי נשק לא קונבנציונלי ברוסיה כפי שתקפו את הכור בעיראק? היכן יוצרו כלי הנשק של מדינות ערב?

בימין הישראלי מרבים להדגיש את פגישתו של חוסייני עם היטלר ולהציג כאילו חוסייני דחף להשמדת היהודים. קשה לדעת מה נאמר בחדרי חדרים, אבל ברור מי משניהם עסק באופן ממוסד ואידיאולוגי בהשמדת יהודים, ומי היה אופרטוניסט גולה עם "פה גדול". זו ההזדמנות להזכיר שחוסייני שכבר היה בקשר עם הנאצים, הורשע בארגון ה"פרהוד" ביהודי עיראק שהיה ארוע יוצא דופן בהיסטוריה של יהדות ארצות המזרח.

אז מה קורה כאן? הרי כיום לא מנסים להוליך אותנו שולל כפי שהוליכו שולל את היהודים שנשלחו למחנות בסיפור כיסוי שמדובר ב"ישוב מחדש במזרח"? אולי ניסיונות הדה-לגיטימציה לישראל הם שחזור של ההסתה האנטישמית שקדמה לפוגרומים ולגירושים באירופה?

חשוב לזכור שברוב הגירושים ומעשי הטבח ביהודי אירופה- הנצרות הקתולית. יש מכנה משותף מעניין לאופי הלוחמה הערבית נגד מדינת ישראל בכל תקופה- הוא מתאים באורח פלא ליחס של הנצרות הקתולית לקיומה של מדינת ישראל.
טרם הקמת המדינה התנגד פיוס העשירי לתנועה הציונית ולהצהרת בלפור. אז החלו מאורעות הדמים נגד הישוב העברי. פיוס ה12 שכיהן בתקופת השואה היה כנראה יותר נחרץ בהתנגדות לציונות, ולא הפריע להתרחשות השואה בלשון המעטה. הוא אפילו לא גינה אותה בסיומה. יתכן שהפולנים הקתולים שביצעו פוגרומים בניצולי שואה שניסו לחזור לבתיהם גם אחרי השואה, קיבלו השראה ממנו. לעומת זאת לאחר מלחמת השחרור, הביע דאגה דווקא מבעיית הפליטים הערבים. עם התבססות המדינה היהודית, בשנת 1965, ניסחה הכנסיה הקתולית את ה"נוסטרה אטאטה" בה היא מרככת מעט את היחס ליהודים.
לאחר שני ניסיונות נוספים להשמדת מדינת היהודים באופן פיזי, במלחמת ששת הימים ומלחמת יום כיפור (שפרצו בעידוד ובדחיפת הגוש הסובייטי) הובהר שמדינת ישראל אינה עומדת להיעלם בקרוב. ובעקבות כך בשנת 1974 התרככה עמדת הותיקן נגד היהודים ומדינת ישראל אפילו יותר והוקמו "ועדות לשיתוף פעולה". עם זאת, במקביל, הגבירה הכנסיה את הדה- לגיטימציה של ישראל בעולם. בעיקר בטענה שהיא פוגעת בפלסטינים. טענה שהועלתה כאמור ב1948 הרבה לפני המצאת אש"פ ב1964. ב1993 כאשר מדינת ישראל חתמה על הסכמי אוסלו, כונן הותיקן עם ישראל יחסים רשמיים. כתוצאה מההחלטה עזב את הותיקן פלג שכינה עצמו על שם פיוס העשירי שכאמור התנגד לציונות מתחילתה. יתכן שהתקציב הנדיב שמקבל פרויקט ההשתלטות על הקרקעות, מתאים יותר למצבה הפיננסי של הכנסיה, ולא למצבן של מדינות אירופה הנתונות עמוק במשבר הקורונה. כלומר, יתכן שהמליארדים מגיעים בעקיפין מהכנסיה ולא ממדינות אירופה עצמן.

באופן ישיר, אש"פ הוקם ע"י מדינות ערב, בפועל, המימון מגיע מאירופה. נזכיר שרוב ה"פלסטינים" מתגוררים במדינות ערב, אך לא מורשים להיטמע בהן כדי לשמר את המצב, ולייצר "בעיית פליטים" אחרי 70 שנה. עשרות מליוני פליטים בכל העולם הסתדרו אחרי מלחמת העולם השניה, ואילו מאות אלפי פליטים "פלסטינים" הפכו למיליוני פליטים. מעולם לא היתה מדינה פלסטינית. יו"ש היו חלק מירדן ורצועת עזה היתה שייכת למצרים. האינטרס של מדינות אירופה והנצרות הקתולית די ברור. לאחר שהעולם הוקיע את גרמניה על זוועות השואה, ואת הכנסיה הקתולית על שתיקתה, הכנסיה מעוניינת להוכיח ש"בכל אחד יש נאצי קטן" ולהשוות את מאבק ההישרדות של העם היהודי בארצו, לפשעים והזוועות שביצעה הנצרות בעם היהודי ובעמים אחרים.
זה מסביר את האובססיה ההזויה של גינוי ישראל במוסדות האו"ם באופן גורף בכל הזדמנות. מי מארגן את תמימות הדעים חסרת הבסיס נגד ישראל? למי שגר בישראל, אין טעם אפילו לנסות להסביר כמה הזויות ההחלטות האלה. למה לא מגנים את צפון קוריאה, סין, איראן וסוריה? רק על ישראל יש הסכמה? אם זה אינטרס מוסלמי, איך כל העולם הנוצרי שותף בהחלטות האלה?
עם התחזקותה של מדינת ישראל, המאבק של הכנסיה בישראל הופך פחות אלים ויותר מעודן ותיאולוגי.
הטענות התיאולוגיות הנוצריות נסתרות בזו אחר זו: הטענה שהבורא עזב את עם ישראל נסתרת בהתגשמות חזון הנביאים וחזרת עם ישראל לארצו. הטענה שהנוצרים הם מוסריים נסתרת בזוועות השואה שביצעו במקרים רבים נוצרים קתולים. הפתרון מבחינתם הוא הצגת מדינת ישראל כבלתי מוסרית. לשם כך, נדרשת באמת להטוטנות אינטלקטואלית: לא קל להמציא עם חלש ונדכא כאשר מדינת ישראל נראית כמו סיכה על מפת המזרח התיכון וניסו להשמיד אותה שוב ושוב, אבל זו הדרך היחידה להציג את היהודים כלא מוסריים. לא קל להציג התגוננות מפני טרור שמופנה לאזרחים כפשעים נגד האנושות, אבל זו הדרך היחידה לטעון שלזוועות שביצעה הנצרות הקתולית יש "אח ורע" ואולי קצת להשכיח אותן.

בתגובה לפניית הפלסטינים לבית הדין בהאג, הצרה ישראל את צעדיו של בכיר ברש"פ שעסק בכך. בתגובה ביקשה ממשלת הולנד הסברים ממשלת ישראל. אילו היו מנתחים נכון את האיום של התביעה בהאג, היו צריכים לפנות לבתי משפט ברחבי העולם לחלט כספים תביעות טרור מהאיחוד האירופי שמשלם על פיגועים לפי הצלחה. במקביל ניתן לבחון תביעות ניצולי שואה מסניפים אמריקאיים של בנקים הולנדיים ש"איבדו" את רישומי הנכסים של יהודי הולנד שהושמדו בסיועם ה"אדיב" של הולנדים תכולי עיניים. כ100 אלף מתוך 140 אלף יהודי הולנד נספו בשואה. כנראה שברוב המקרים נרצחו משפחות שלמות כך שאין יורשים, סביר מאוד שאם נותר ילד מתוך משפחה, הוא לא יודע אילו נכסים היו למשפחה.  לטובת החרמת נכסיהם של יהודי הולנד הוקם "בנק הגזל" (בנק לירו שהופקע מיהודים למטרה זו) שנקנה ע"י בנק המסחר ההולנדי לאחר המלחמה. הרישומים "אבדו", אך חלקם נמצאו במקרה במשרד ישן בהולנד. איפה נכסי הנדל"ן? איפה ביטוחי החיים? איפה התכשיטים ויצירות האומנות? המניות? כרגיל, התחלקו בין השכנים, המדינה ההולנדית והנאצים. (יאמר לזכותם, שבאופן חריג, דווקא בהולנד הכנסיה הקתולית מחתה על ההשמדה)
למה דווקא סניפים בינ"ל של בנקים הולנדיים? כי כך פועלים מול איראן בתביעות טרור. בהמשך יוסבר למה אי אפשר לתבוע את גרמניה עצמה על השואה באופן פרטני.
מתחילים להבין מאיפה צצו לאיחוד האירופי 3 מליארד אירו מיותרים בעת משבר הקורונה? האם נרצחי השואה היו מעוניינים שכספם ישמש לרצח ועינויים של מוכרי קרקעות ליהודים?  האיחוד האירופי מממן את המערכת החוק היחידה בעולם בה יש עונש מוות למוכרי קרקעות ליהודים. ממש כמו בתקופות האפלות בהן נגזל רכושם של יהודי אירופה בחוקי גזע דומים להפליא. הדבר ההזוי ביותר הוא שזה נעשה בתואנה של "דאגה לזכויות האדם"…
את צעדי הרשות הפלסטינית דווקא צריך להפסיק להצר: מדינת ישראל מנעה מהרש"פ מלפגוע באתרי נצרות בבית לחם, וגם מנעה ממוסלמים לפגוע בכנסיה בנצרת. את זה באמת כדאי להפסיק עד שתיסגר התביעה בהאג. התביעה בהאג היא מאבק תיאולוגי של הכנסיה הקתולית במדינת ישראל, בשיתוף של מדינות אירופה שעוסקות מעל 1000 שנה בשוד ורצח של יהודים ועמים אחרים.
כפי שבמאבק מול איראן ישראל למדה לפגוע באיראן ולא בארגוני ה"פרוקסי" שהיא מפעילה, גם במאבק מול האנטישמיות האירופית והתיאולוגיה הנוצרית, הגיע הזמן לפגוע בראש הנחש ולא בארגוני ה"פרוקסי". בעוד על מנת לפגוע באיראן דרושה יכולת מבצעית, על מנת לפגוע במהלכי הכנסיה נגד ישראל נדרשים בעיקר שינויים דקלרטיביים ובראשם הפסקת הצביעות והגזענות.
הצביעות- הכנסיה הקתולית נשארה אויבת העם היהודי כמו ב1000 השנים האחרונות, הם אינם ידידינו. היא מציגה את עצמה כדת של שלום וחסד, עצם הצגתה כמדינת טרור מהווה מכה תיאולוגית קשה מבחינתה.
הגזענות- אויבינו אינם בהכרח כהי עור לבנטינים עם כאפיות אלא בהירי עור אירופאים בחליפות. עצם הצגת האירופאים כצד בסכסוך ולא כמשקיפים אובייקטיביים תפגע באופן מהותי במעמדם. לא בכדי התנגד מנחם בגין להסכם השילומים עם גרמניה. הפיצויים זניחים ביחס למה שנשדד, והם נתנו לגרמניה לגיטימציה בינלאומית. כנראה שבגין צדק. "דמנו לא יכופר בכסף" הוא טען. אבל יש סיבה נוספת.
כאן מגיע הצעד שבאמת יעשה צדק היסטורי, ובאמת יפגע בטרור. צעד שיש לו הצדקה רבה על רקע העובדה שגרמניה מפרה הסכם בינלאומי שהיא חתומה עליו. כולם מכירים את השילומים מגרמניה, אבל מעטים יודעים מה ניתן תמורת השילומים: ויתור על תביעות אישיות של נספי השואה כנגד גרמניה. מדינת ישראל היתה במצב של איום קיומי והסכימה לתשלומים מוסכמים למדינת ישראל, ורנטות לניצולים, בתמורה לויתור על זכותם של ניצולים וצאצאי הנספים לתבוע את גרמניה על רכושם הפרטי. הגרמנים לא טפשים, זה הסכם מאוד רווחי מבחינתם, קשה לדמיין כמה נכסים הופקעו מיהודי אירופה בשואה ונמצאים כעת בידי גורמים שונים באירופה. ביטול הסכם השילומים יביא גל עצום של תביעות אישיות נגד מדינות אירופה שגם כך נמצאות במצב כלכלי לא מזהיר.
יצחק שמיר אמר ב91 שהערבים אותם ערבים והים אותו ים. מסתבר שגם הגרמנים אותם גרמנים והים אותו ים.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*