השקעה לטווח הארוך: חסד

בסוף המאה הקודמת עודדו בנקים בישראל את הלקוחות לרכוש מניות של הבנקים, וערכן עלה ועלה עד שהתרסק התפוצצות פרשת ויסות המניות.
בסביבות שנת 2000 החלו אנשים בכל העולם לרכוש שמות של דומיינים ולהשקיע במיזמי אינטרנט שאפתניים. ערכן של ההשקעות התרסק עם פיצוץ בועת הדוט.קום ב2001.
בשנים 2004-2007 השקיעו אנשים בארהב ברכישת דירות להשקעה וערכן התרסק ב2008.

השקעות פיננסיות, השקעות בחברות ואפילו השקעות בנדל"ן, שום השקעה לא בטוחה לאורך שני.

אז מי עשה עיסקה טובה יותר, עפרון החיתי שקיבל סכום כסף גדול תמורת הקרקע או אברהם?
השאלה הזו קצת חורגת מגבולות בשיקולים המקובלים בבחירת אפיק השקעה. מקובל להמליץ ללקוחות על אפיק השקעה לפי גילו וזמינות הכסף הנדרשת עבורו. השקעה בנדלן מתאימה להשקעה ארוכת טווח, השקעה בבורסה לטווח בינוני, והשקעה באפיק סולידי ונזיל לטווח הקצר. מעט אנשים חושבים מה יקרה עם ההשקעה לאחר מותם. גם אלה שכן, חושבים על ילדיהם או נכדיהם אבל אף אחד לא יכול לתכנן מעבר לכך.
עפרון החיתי בוודאי השקיע את הכסף באפיקים שונים, והוא ובניו נהנו מהכסף. כנראה שכמוהו היו רבים מבני חת שהשקיעו – חלקם בהשקעות כספיות וחלקם בנדלן. כיום לא נשאר מהשקעותיהם דבר. העם החיתי נעלם לפני אלפי שנים.
הנכס שקנה אברהם, מערכת המכפלה, עדיין משמש את צאצאיו עד היום. בהחלט עסקה ארוכת טווח. אבל מה למה רכישת הנדל"ן של אברהם נשארה עד היום ואילו כל עסקאות הנדל"ן של בני חת, עברו דורות בודדים?
התשובה היא כנראה בהשקעה הכי טובה בפרשת השבוע. ההשקעה של רבקה. היא מתאמצת ושואבת מים עבור אדם שאינו מקומי והיא אינה מכירה. היא לא חושבת שהיא תקבל מההשקעה הזו תשואה כלשהיא. היא משקיעה בחסד ללא תמורה.ואת ההשקעה הזו כל העולם מכיר עד היום.
אברהם מבין שזו ההשקעה הכי טובה ולכן כך הוא מנחה את אליעזר לבחור כלה לבנו. ובזכות ההשקעה הזו, צאצאיו של אברהם נשארו עד היום. ובזכות ההבנה שהחסד הוא ההשקעה הכי טובה, כל העולם שואף למורשתו של אברהם אבינו בעוד שאר העמים, ושאר הנכסים נעלמים מן העולם תוך כמה דורות

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*